QTA2 - QR kód olvasás¶
Az alkalmazásban minden, objektumokkal kapcsolatos művelet (például üzemeltetés, karbantartás) előtt ki kell választanunk, melyik objektummal akarunk dolgozni, erre két megoldás van:
- A leggyorsabb a QR kód olvasás. ezt a térkép alatti navigációs sorból gyorsan elérhetjük a
QR kód
gombbal, lásd: Főoldal. - Ha nincs QR kód vagy nem sikerül leolvasni, választhatunk a térképről is, lásd: Térkép.
A megjelenő fotó ablakban közelítsük a QR kódra, amíg a leolvasást jelző hangjelzést meg nem halljuk. A QR kód olvasás gyorsan történik, általába nem kell pontosan középre állítani a QR kód helyét, a leolvasás már korábban meg fog történni.
Ha nem megfelelőek a fényviszonyok, a gombbal bekapcsolhatjuk a telefon vakuját, és ugyanezzel a gombbal lehet kikapcsolni is.
Ha mégsem akarunk QR kódot olvasni, vagy nem sikerült, akkor a gombbal zárhatjuk le ezt az oldalt.
Sikeres azonosítás után a beállításoktól, jogosultságtól és az objektum állapotától függően:
- Megjelenik az esemény rögzítés felület, ahol az üzemeltetési, karbantartási vagy egyéb eseményeket felvehetjük, és fényképeket is készíthetünk, lásd: Események.
- Ha van lehetőség műveletek közül választani, akkor egy menü jelenik meg, lásd: Felugró menü.
Nem elérhető objektum
Lehet, hogy olyan QR kódot olvastunk le, amihez nem tartozik aktív objektum, vagy nincs jogunk kezelni, például másik szolgáltatóhoz vagy tulajdonoshoz tartozik. Ilyenkor hiába sikeres a QR azonosítás, nem léphetünk tovább, erről figyelmeztető üzenetet kapunk.
A QTA minden objektumhoz automatikusan létrehoz egy QR kódot, de van lehetőség arra is, hogy egy külső, már létező QR kódót vagy vonalkódot rendeljünk az objektumhoz, lásd: Külső kód.