Kihagyás

QTA2 - regisztráció

Az alkalmazást a használat megkezdése előtt regisztrálni kell, enélkül nem elérhetők a funkciók. A regisztrációhoz egy azonosító és egy kód párosra van szükség, ezt az asztali alkalmazás adminisztrátor jogú felhasználója tudja felvenni, lásd: Készülékek. Hiányzó kép A regisztráció során a QTA-ba felvett készülék összekötésre kerül a mobiltelefonnal, amin a regisztrációt elvégezték. Ezt csak egyszer kell elvégezni, és egy készülék akár több regisztrációt is használhat, ha például több tulajdonosnál vagy szolgáltatónál dolgoznak vele.

Ha még nincs regisztrálva a készülék a készülék, elindulás után az itt látható felület jelenik meg. Adjuk meg az adatokat, és a Regisztráció gomb megnyomásával lépjünk tovább.

Ha már van mentett készülék regisztáció, akkor a képernyő alsó részén választhatunk ezek közül. A listában kiválaszott készülékkel a Belépés gomb megnyomásával jelentkezhetünk be.

A Frissítés gombbal frissíthetjük a készülék lista tartalmát, például ha közben újra aktiválták a korábban letiltott eszközt, akkor így tudjuk megjeleníteni a listában.

Sikeres regisztrációt követően a Főoldal jelenik meg, amely a térképet is tartalmazza, és az egyéb funckiókat teszi elérhetővé.

A regisztráció sikertelen lehet, ha:

  • rosszul írtuk be az adatokat,
  • a regisztrációs adatok nem érvényesek (vagy inaktiválták a regisztrációt),
  • más készüléken már használják a regisztrációt.

Forduljon valamelyik adminisztrátorhoz

Ha a regisztráció a fentiek miatt nem sikerül, forduljon a QTA asztali alkalmazás valamelyik adminisztrátor felhasználójához, aki meg tudja oldani a problémát.

Fotó felbontás beállítása

A regisztráció után mindenképpen ellenőrizzük a fotó felbontás beállítását, lásd: Beállítások. Ha itt szükségtelenül nagy felbontás van beállítva, akkor lassabb lesz a feltöltés, és több mobil Internet adatforgalmat fog bonyolítani a telefon. Általános szabályként a legalacsonyabb felbontás is jól használható, akkor növeljük, ha rossz minőségűek a képek.

Térkép rétegek beállítása

Telepítés után a beépített térkép alapértelmezésben minden réteget tartalmaz. Ha csak bizonyos rétegekkel, objektum típusokkal dolgozunk, akkor ezt érdemes beállítani, hogy ne legyenek feleslegesen ott a térképen, lásd: Rétegek beállítása.