Kihagyás

Asztali - események

Az események a QTA-ban az objektumokhoz kapcsolódó üzemeltetéseket, karbantartásokat, bejelentéseket, ellenőrzéseket írják le. Az eseményekhez mindig tartozik egy időbélyeg, ami a létrehozás dátuma, és általában fotókat is rendelünk ezekhez, amik a munkák felvételés és elvégzését dokumentálják. Esemény egy hulladékgyűjtő napi ürítése, vagy egy játszótéri eszközhöz kapcsolódó karbantartás kérés is.

A főmenüből az Események választásával nyithatjuk meg a teljes esemény listát. Az itt ismeretett adatokat, funkciókat a QTA-ból sok helyről el lehet érni, nem csak erről az esemény listáról.

Esemény lista

Az esemény lista felső részén többfajta szűrő feltétel beállításával kereshetünk az események között. A feltételek beállítása után a Keresés gombbal indíthatjuk el a keresést, ha pedig törölni akarjuk a feltételeket, akkor a Keresés törlése gombot használjuk.

Bejelentés típus kizárása

Ha az Esemény típus mezőben bejelentésekre keresünk, akkor a Nem ez kapcsoló bekapcsolásával a Bejelentés típus listában kiválasztott bejelentés típust kizárhatjuk a keresésből, vagyis csak a más típusú bejelentésekra kereshetünk. Például a QR kód hiány, hiba bejelentések kizárása hasznos lehet, ha nem vagyunk kíváncsiak ezekre a jellemzően automatikusan létrejött bejelentésekre.

Hiányzó kép

A Fotó böngésző segítségével az eseményekhez tartozó fotókat tudjuk időrendben visszafele megjeleníteni, különböző szűrésekkel, lásd: Fotó böngésző.

A kereső felület alján található gombokkal könnyen elérhetjük néhány kiemelt esemény kezelő felületét. Ezek szintén több helyről elérhető listák, tartalmuk változó attól függően, hogy honnan indítottuk el, például lehet, hogy csak egy kiválasztott objektum eseményeit tartalmazzák. Az itt található gombok a fenti Keresés részben beállított feltételeket átveszik:

A találati listában láthatók az események adatai, a sorok elején látható megnyomásával további részleteket jeleníthetünk meg.

A találati lista tetejénél lévő gombok használatához több esetben ki kell jelölni egy sort, és a művelet arra az objektumra fog vonatkozni, amihez a kiválasztott esemény tartozik. Ha nincs semmi kijelölve, akkor ezek a gombok szürkék, nem használhatók:

  • QR listához adás: az objektumot hozzáadja a QR készítési listához, lásd: QR készítés.
  • Karbantartás kérések: az objektum karbantartás kéréseit mutatja, lásd: Karbantartás kérések.
  • Bejelentések: az objektum bejelentéseit jeleníti meg, lásd: Bejelentések.

A Letöltés gomb a lista aktuális, fent beállított szűrő feltételeknek megfelelő tartalmát tölti le Excel fájlként, kép hivatkozásokkal. A Téradatokkal kapcsoló bekapcsolása esetén az Excel fájl tartalmazni fogja a téradatokat, koordinátákat is. Ehhez kötelező objektum típust választatni.

Címek és külső azonosítók a letöltött Excel-ben

Az eseményeket tartalmazó, letöltött Excel fájl csak akkor fogja tartalmazni a címeket és a külső azonosítókat is, ha a szűrésnél megadunk objektum típust is. Egyéb esetben a táblázat több fajta objektumot is tartalmazhat, és ilyenkor a cím és a külső azonosító oszlopok nem fognak adatot tartalmazni.

Sok adat lekérdezése

Az események száma a beállított szűrésektől függően sok lehet, akár százezres nagyságrend. Az Excel exportálás extrém mennyiségű adatot nem tud feldolgozni, ilyenkor hibaüzenet kapunk. Próbálkozzunk rövidebb időszakkal vagy egyéb szűkítésekkel. Azt is gondoljuk végig, hogy kell-e egyáltalán a részletes lista, vagy elég valamelyik összesítés.

Az lista jobb kattintásra megjelenő menüjéből és a táblázat utolsó oszlopában lévő gombokkal a következő funkciók érhető el, ezek mindig az adott sorra vonatkoznak:

  • Munkalap: ha az esemény típushoz tartozhat munkalap akkor megnyitja, lásd: Munkalap. Ha karbantartás típusú eseménynél nyomjuk meg, akkor a karbantartás során elvégzett karbantartás kérés munkalapját nyitja meg; ha több ilyen van, akkor egy lista jelenik meg, ahonnan tovább lehet lépni a munkalapra: Hiányzó kép
  • Esemény fotók: az eseményhez tartozó fotókat és részletes adatokat mutatja, ahol lapozni is lehet, lásd: Esemény fotók.
  • Térkép: a kiválasztott esemény objektumát megmutatja a térképen.
  • Szerkesztés: az esemény bizonyos adatait lehet szerkeszteni is ezzel a gombbal, például megjegyzést lehet fűzni, vagy inaktiválni lehet az esemény. A megjelenő szerkesztő felületen végezzük el a módosításokat, és nyomjuk meg a Mentés gombot, vagy ha el akarjuk vetni a módosításokat, a Mégsem gombot használjuk.
  • Megnyitás: megnyitja az objektum űrlapját az esemény lista mellett, a felső sávban jelenik meg, és le lehet zárni, illetve vissza is tudunk váltani az esemény listára. Az űrlap leírását lásd: Objektum űrlap. A megnyitás elvégezhető dupla kattintással, vagy az objektum típusát jelző ikon megnyomásával is.
  • Mobil értesítés: ha az esemény megfelelő típusú (karbantartás kérés, üzemeltetés kérés vagy olyan bejelentés, ami nem QR kód hiány, hiba típusú), ezzel ki lehet küldeni egy mobil értesítést a QTA2 App felhasználóinak. Ahhoz, hogy ezt egy-egy készülék megkapja, be kell állítania, hogy fogadni kívánja az ilyen típusú értesítéseket, lásd: QTA2 - Értesítő.

Esemény fotók

A QTA egyik legfontosabb jellemzője, hogy az eseményeket fotókkal dokumentálva kezeli. Az esemény fotók ablak sok helyről elérhető az alkalmazásból, például objektum listából, objektum űrlapokról, esemény listákról, a térképről. Az ablak fejlécében mindig látható, melyik objektum, mikori esemény és hány fénykép tartozik hozzá.

Hiányzó kép

Az esemény fotók ablakban mindig az objektum legújabb eseménye jelenik meg, de lehet lapozni is, lásd lejjebb a gombok leírásánál. Az ablak bal oldalán az esemény részletes adatai látszanak, a jobb oldalon pedig a fotók. Ha több fotó van, lefelé görgetve nézhetjük meg a továbbiakat.

Inaktív események

Az ablakban alapértelmezésben általában csak az aktív események látszanak, de be lehet kapcsolni, hogy az inaktívakat is mutassa, a bal alsó sarokban található Inaktívak is jelölőnégyzet beállításával. Objektum típustól függően alapértelmezésben is be van ez kapcsolva, például az illegális hulladékoknál, mert ott hasznos a már elszállított illegális hulladékok bejelentő eseményét is mutatni itt (ez az elszállítás után már inaktív esemény).

Fotó megnyitása böngészően

Egy fotón duplán kattintva megnyithatjuk a képet egy külön böngészőlapon, ha például tovább akarjuk küldeni, vagy elmenteni.

A Szerkesztés gomb megnyomásával a kiválasztott eseményt inaktiválhatjuk vagy aktiválhatjuk, továbbá szerkeszthetjük a Megjegyzés adatot is. Ha például egy lakossági bejelentést akarunk lezárni, a megjegyzésben tudunk a lezárással kapcsolatos információkat megadni, és az y==inaktiválás zárja le a bejelentést==.

Ha karbantartás vagy karbantartás kérés esemény látható éppen, akkor megjelenik a Munkalap gomb. Ez karbantartás kérés esetén közvetlenül megnyitja a munkalapot, lásd: Munkalap. Ha karbantartás típusú eseménynél nyomjuk meg, akkor a karbantartás során elvégzett karbantartás kérés munkalapját nyitja meg; ha több ilyen van, akkor egy lista jelenik meg, ahonnan tovább lehet lépni a munkalapra: Hiányzó kép

Hiányzó kép A részletes adatok alatt található PDF gomb megnyomásával az eseményről egy PDF fájlt tölthetünk le, ez tartalmazza a fotókat, adatokat, mini térképet és közvetlenül navigáció indítását is lehetőve teszi, továbbá hivatkozáson keresztül böngészőben megnyitható fotó galéria is elérhető a PDF-ből. A PDF jól használható, ha az eseményt valamilyen okból tovább akarjuk küldeni, például a munkavégzőnek, panasz kivizsgáláshoz, megkereséshez stb.

Illegális hulladékok

Az illegális hulladékok esemény ablakában is elvégezhető a jóváhagyás vagy elutasítás, ha erre van jogosultságunk. A bal oldalon a PDF gomb mellett ilyenkor megjelenik egy Jóváhagyás és egy Elutasítás gomb is. Ha már nem módosítható, akkor a gombok szürkén jelennek meg, és nem használhatók.

Az ablak alján található gombok:

  • ha az esemény megfelelő típusú (karbantartás kérés, üzemeltetés kérés vagy olyan bejelentés, ami nem QR kód hiány, hiba típusú), ezzel ki lehet küldeni egy mobil értesítést a QTA2 App felhasználóinak. Ahhoz, hogy ezt egy-egy készülék megkapja, be kell állítania, hogy fogadni kívánja az ilyen típusú értesítéseket, lásd: QTA2 - Értesítő.
  • Fotó feltöltése az eseményhez
  • Fotó készítésének helyét mutatja a térképen
  • Az objektumot választja ki a térképen
  • Az objektum űrlapját nyitja meg, lásd: Objektum űrlap
  • Legrégebbi esemény
  • Előző esemény
  • Következő esemény
  • Legújabb esemény
  • Objektum galéria megnyitása, lásd: Objektum galéria
  • Ablak bezárása

Karbantartás kérések

Karbantartás kérések és bejelentések

A karbantartás kérések és bejelentések kezelő ablaka nagyon hasonlít egymásra, más típusú eseményt jelenítenek meg, kicsit más adatokkal, de hasonlóan működnek. Lásd: Bejelentések.

A karbantartás kérések is események, de speciális jellemzőik miatt van egy külön kezelő felületük. Ez számos helyről el lehet érni az alkalmazásból, és nem csak a karbantartás kérések megjelenítését, hanem azok szerkesztését, munkalap adatok felvitelét, és tömeges szerkesztést is lehetővé tesz. Ez a QTA karbantartás kezelő megoldásának egyik központi felülete.

Hiányzó kép

A lista attól függően, hogy honnan indítottuk el, más-más adattartalommal jelenik meg, például egy adott objektumhoz kapcsolódhat, de egy objektum típushoz tartozó minden karbantartást is tartalmazhat. A listában láthatók a karbantartás kérések adatai, a sorok elején látható megnyomásával további részleteket jeleníthetünk meg.

A lista tartalmát a Szűrés részben szűrhetjük az adatok megadásával, illetve a lista egyes oszlopait lenyitva a Szűrés menüben is megadhatunk feltételeket. A szűrések itt azonnal érvényesülnek.

A karbantartás kérések listájában tömeges szerkesztést is végezhetünk, ilyenkor egyszerre több esemény adatait módosítjuk. A kijelölések több oldalon is lehetnek. Ez az alábbi lépésekben végezhető el:

  1. A listában jelöljük meg a sorok elején található négyzetekben, hogy melyik karbantartás kéréseket akarjuk módosítani. A táblázat fejlécében lévő négyzet minden sort kijelöl, de csak az éppen megjelenített oldalon; lapozással másik oldalakról is adhatunk a kijelöléshez.
  2. Az ablak tetején a Módosítás részben az Új állapot, Új proiritás, Új határidő, Új mennyiség és Új elkészülés mezőkben adjuk meg, mit szeretnénk változatni, ez lehet egy vagy több adat is.
  3. A Készülékek részbem szerkeszthetjük tömegesen a karbantartás kérésekhez rendelt készülékeket. Válasszunk ki egy vagy több készüléket, ha elkezdünk beírni valamit, akkor a lista szűkül, így könnyen kikereshető a kívánt készülék. Az itt megadott készülékek lecserélik a már létező hozzárendeléseket, tehát törlődnek a korábbi feladat kiosztások! Ha minden készülék hozzárendelést törölni szeretnénk, kapcsoljuk be a Készülék törlése jelölőnégyzetet. A készülék hozzárendelések kezeléséről lásd: Feladatkezelő.
  4. A Módosítás (kijelölt ...) gomb kiírja, hogy hány eseményt fogunk módosítani. A módosítás a gomb megnyomásakor történik meg, és nem vonható vissza!

Összes módosítása

Lehetőségünk van az Módosítás (összes ...) gombbal minden, a táblázatban szereplő esemény adatait felülírni. Ez nem csak az adott oldalon, hanem az összes többi oldalon lévő eseményt is érinti, ezért körültekintően alkalmazzuk.

A lista felett lévő Térkép gombokkal a kiválasztott, vagy a szűréseknek megfelelő összes karbantartás kérés érintett objektumaira szűrhetünk a térképen. Az egyik gombon látható, hogy éppen hány sor van kijelölve; a másik gombon a szűréseknek megfelelő összes karbantartás kérés száma van. Ezzel az esemény alapú térképi szűréssel meg tudjuk nézni, hol helyezkednek el a karbantartás kérések objektumai, letölthetjük ezeket Excel fájlban vagy a térképről készített képként.

Az lista jobb kattintásra megjelenő menüjéből és a táblázat utolsó oszlopában lévő gombokkal a következő funkciók érhető el, ezek mindig az adott sorra vonatkoznak:

  • Munkalap: ha az esemény típushoz tartozhat munkalap akkor megnyitja, lásd: Munkalap. Ezt a listán duplán kattintva is megtehetjük.
  • Változás napló: egy új ablakban megnézhetjük, hogy a karbantartás kérés fontos adatait ki és mikor változtatta meg, és mire. Ezeket a rendszer automatikusan rögzíti, de a megjegyzést szerkeszthetjük a gombbal. Fel tudunk tölteni egy dokumentumot, vagy ha már van feltöltve, akkor letölthetjük a és segítségével.
  • Térkép: a térképen az objektum helyére ugrik, és bezárja ezt az ablakot.
  • Esemény fotók: az eseményhez tartozó fotókat és részletes adatokat mutatja, ahol lapozni is lehet, lásd: Esemény fotók.
  • Elkészült fotók: ha a karbantartás kérést elvégezték, akkor közvetlenül innen meg lehet jeleníteni a lezáró karbantartás esemény fotóit és részletes adatait, lásd: Esemény fotók.
  • Megnyitás: megnyitja az objektum űrlapját az esemény lista mellett, a felső sávban jelenik meg, és le lehet zárni, illetve vissza is tudunk váltani az esemény listára. Az űrlap leírását lásd: Objektum űrlap. A megnyitás a táblázat Típus oszlopában lévő, az objektum típusát jelző gombbal is elvégezhető.
  • Mobil értesítés: ezzel ki lehet küldeni egy mobil értesítést a QTA2 App felhasználóinak. Ahhoz, hogy ezt egy-egy készülék megkapja, be kell állítania, hogy fogadni kívánja az ilyen típusú értesítéseket, lásd: QTA2 - Értesítő.

Az ablak alján található Letöltés a lista tartalmát (szűrésekkel) letölti egy Excel fájlba, ami fotó és galéria linkeket is tartalmaz. Ha bekapcsolja a Téradatokkal opciót a letöltés előtt, akkor az Excel fájl az objektumok téradatait is tartalmazni fogja különböző formátumokban.

Az ablakot lezárni a Bezárás gombbal lehet.

Plusz adatok az Excel exportban

Ha a karbantartás kérések listája egy objektum típusra van szűrve, akkor a fentiek szerint elindított Excel letöltés által elkészített Excel fájlban szerepelni fog az objektum néhány plusz adata, például a megjegyzés és a külső azonosító. Ezek a plusz oszlopok egyébként el vannak rejtve a táblázatban.

Bejelentések

Karbantartás kérések és bejelentések

A karbantartás kérések és bejelentések kezelő ablaka nagyon hasonlít egymásra, más típusú eseményt jelenítenek meg, kicsit más adatokkal, de hasonlóan működnek. Lásd: Karbantartás kérések.

A bejelentések is események, de speciális jellemzőik miatt van egy külön kezelő felületük. Ez több helyről el lehet érni az alkalmazásból, és nem csak a bejelentések kérések megjelenítését, hanem azok aktiválásást és inaktiválását is lehetővé tesz. Ez a QTA bejelentés kezelő megoldásának egyik központi felülete.

Hiányzó kép

A lista attól függően, hogy honnan indítottuk el, más-más adattartalommal jelenik meg, például egy adott objektumhoz kapcsolódhat, de egy objektum típushoz tartozó minden bejelentés eseményt is tartalmazhat. A listában láthatók a bejelentések adatai, a sorok elején látható megnyomásával további részleteket jeleníthetünk meg.

A lista tartalmát a Szűrés részben szűrhetjük az adatok megadásával, illetve a lista egyes ==oszlopait lenyitva a Szűrés menüben == is megadhatunk feltételeket. A szűrések itt azonnal érvényesülnek.

A lista felett lévő Térkép gombokkal a kiválasztott, vagy a szűréseknek megfelelő összes bejelentés érintett objektumaira szűrhetünk a térképen. Az egyik gombon látható, hogy éppen hány sor van kijelölve; a másik gombon a szűréseknek megfelelő összes bejelentés száma van. Ezzel az esemény alapú térképi szűréssel meg tudjuk nézni, hol helyezkednek el a bejelentett objektumok, letölthetjük ezeket Excel fájlban vagy a térképről készített képként.

A bejelentések listájában tömeges aktiválását és inaktiválást is végezhetünk, ilyenkor egyszerre több eseményt szerkesztünk. A kijelöltek több oldalon is lehetnek. A tömegese módosítás az alábbi lépésekben végezhető el:

  1. A listában jelöljük meg a sorok elején található négyzetekben, hogy melyik bejelentéseket akarjuk módosítani. A táblázat fejlécében lévő négyzet minden sort kijelöl, de csak az éppen megjelenített oldalon; lapozással másik oldalakról is adhatunk a kijelöléshez.
  2. A Aktiválás (jelölt ...) és Inaktiválás (jelölt ...) gombok kiírják, hogy hány eseményt fogunk módosítani. Válasszuk ki a kívánt műveletet, az aktiválás vagy inaktiválás a gomb megnyomásakor történik meg, és nem vonható vissza!

Összes aktiválása és inaktiválása

Lehetőségünk van az Aktiválás (összes ...) és Inaktiválás (összes ...) gombokkal minden, a táblázatban szereplő bejelentés adatait felülírni. Ez nem csak az adott oldalon, hanem az összes többi oldalon lévő bejelentést is érinti, ezért körültekintően alkalmazzuk.

A bejelentés lista soraiból a következő funkciók érhető el, ezek mindig az adott sorra vonatkoznak, és a jobb kattintásra megjelenő menüből is elindíthatók:

  • Munkalap: Bejelentéseknél nem használható!
  • Változás napló: Bejelentéseknél nem használható!
  • Esemény fotók: az eseményhez tartozó fotókat és részletes adatokat mutatja, ahol lapozni is lehet, lásd: Esemény fotók
  • Megnyitás: megnyitja az objektum űrlapját az esemény lista mellett, a felső sávban jelenik meg, és le lehet zárni, illetve vissza is tudunk váltani az esemény listára. Az űrlap leírását lásd: Objektum űrlap. A megnyitás a táblázat Típus oszlopában lévő, az objektum típusát jelző gombbal is elvégezhető.

Az ablak alján található Letöltés a lista tartalmát (szűrésekkel) letölti egy Excel fájlba, ami fotó és galéria linkeket is tartalmaz. Ha bekapcsolja a Téradatokkal opciót a letöltés előtt, akkor az Excel fájl az objektumok téradatait is tartalmazni fogja különböző formátumokban.

Az ablakot lezárni a Bezárás gombbal lehet.

Munkalap

A QTA-ban bizonyos típusú eseményekhez munkalapok tartozhatnak, ezek további fontos adatok kezelését teszik lehetővé, és jellemzően a munkavégzést részletesen leíró teljesítmény, óraszám, mennyiségi és egyéb adatokat tartalmaznak. A különböző eseményekhez más-más adattartalmú munkalap tartozik. Munkalapot rendelhetünk például:

  • bármilyen karbantartás kéréshez,
  • játszótér üzemeltetéshez,
  • kutyafuttató üzemeltetéshez.

A munkalapokat nem csak az asztali alkalmazásból, hanem a mobil alkalmazásból is lehet a terepen rögzíteni, lásd: QTA2 - munkalap.

További információ a munkalapok szerepéről

A munkalapok kiemelten fontosak a karbantartások kezelésénél, ezekben kell meghatározni a karbantartás kérés típusát, mennyiségét, prioritását, határidejét stb. Részletesen lásd: Karbantartások.

A munkalapok adatait használják a játszótér kimutatások, lásd: Játszótér.

A munkalapok adatait használják a kutyafuttató kimutatások, lásd: Kutyafuttató.

Munkalap nem kötelezően tartozik a felsorolt esemény típusokhoz, az esemény kezelés általános része enélkül is működik. Ha azonban szükségünk van a munkaórák, elvégzett tevékenységek stb. igazolására és jelentésére, akkor a munkalapokat vezetni kell, mert ebből készülnek a kimutatások.

Több munkalap egy időszakban

Egy adott időszakban, például egy hónapban ugyanannak az objektumnak több eseménye, és ehhez kapcsolódóan több munkalapja is lehet. Például egy őszi időszakban egy játszótérre többször is ki kell szállni lombot gyűjteni. A QTA ezeket az időszakon belüli munkalapokat összevonva, összesítve jelenti, például összeadja a különböző munkalapokon jelentett óraszámokat.

A munkalapokat a különböző esemény listákról a Munkalap gombbal jeleníthetjük meg. Ha karbantartás típusú eseménynél nyomjuk meg, akkor a karbantartás során elvégzett karbantartás kérés munkalapját nyitja meg; ha több ilyen van, akkor egy lista jelenik meg, ahonnan tovább lehet lépni a munkalapra.

A játszótér és kutyafuttató munkalapok hasonlóan néznek ki, az elvégzett munkákat jelölhetjük be, megadhatunk óraszámokat, megjegyzést is:

Hiányzó kép

A játszótér és kutyafuttató munkalapok alján lévő gombok:

  • Visszavonás: módosítások elvetése.
  • Mentés: módosítások elmentése.
  • Törlés: munkalap törlése.
  • Frissítés: munkalap adatainak frissítése.
  • Bezárás: ablak bezárása.

A karbantartás kérések munkalapjain a karbantartás típusát, mennyiségét, prioritását, határidejét stb. adhatjuk meg. A teljesítési jelentések azokat a munkalapokat fogják összesíteni, amelyeknek az állapota elkészült.

Hiányzó kép

A Karbantartás típus (ha nincs árlista, üres) listában az adott objektumra érvényes karbantartás típusok között lehet választani. Ha olyan objektum van kiválasztva, aminek van saját karbantartás típus listája, akkor itt alapértelmezésben csak ezek fognak megjelenni; ha nincs, akkor pedig minden, az adott objektum típusra értelmezhető karbantartás típus listája. Ha ettől függetlenül minden karbantartás kérés típusból szeretnénk választani, akkor kapcsoljuk be az Összes jelölőnégyzetet.

Megrendelés szám

A Megrendelés # mezőben feltüntethetünk egy hivatkozási számot, az Épület típusú objektumoknál ez a funkció (lakás, garázs stb.) száma, amit ilyenkor a listából lehet kiválasztani, de szabad szöveg is megadható.

Telefonszám hívása

Ha a Telefon mező ki van töltve, akkor közvetlenül hívhatjuk a telefonszámot a telefonszámra melletti ikonra nyomva.

A munkalap jobb alsó részén egy táblázatban kezelhetjük a karbantartás kéréshez rendelt készülékeket, hozzáadhatunk egy van több készüléket, illetve törölhetünk is. A készülék hozzárendelések kezeléséről lásd: Feladatkezelő.

A készülék lista feletti gombok:

  • Új: egy új készülék hozzáadása, a megjelenő új sorban válasszuk ki a készüléket; a Mentés gombbal rendeljük hozzá vagy Mégsem gombbal vessük el.
  • Több új: több új készülék hozzáadása, a megjelenő ablakból válasszuk ki, és a Hozzáadás gombbal adjuk hozzá, vagy a Mégsem gombbal vessük el.
  • Készülékek törlése: minden hozzáadott készüléket töröl a listából.

A készülék listából sorok végén lévő gombokkal, vagy a jobb kattintásra megjelenő menüből elérhető funkciók:

  • Törlés: a készülék hozzárendelés törlése.
  • Szerkesztés: a készülék hozzárendelés szerkesztése, másik készülék kiválasztása.

A karbantartás kérési munkalapok alján lévő gombok:

  • Dokumentum feltöltése: tetszőleges fájl feltöltése (megrendelő, műszaki leírást stb.). A feltöltés előtt mentsük vagy vessük el a változtatásokat, ha vannak, mert különben elvesznek; ha mégis mentés nélkül akarjuk elindítani, akkor figyelmeztetést kapunk.
  • Dokumentum letöltése: ha már van feltöltött fájl, akkor ezzel lehet letölteni.
  • ezzel ki lehet küldeni egy mobil értesítést a QTA2 App felhasználóinak. Ahhoz, hogy ezt egy-egy készülék megkapja, be kell állítania, hogy fogadni kívánja az ilyen típusú értesítéseket, lásd: QTA2 - Értesítő.
  • Karbantartás: ha a karbantartás kérés, amihez a munkalap tartozik, már elvégzésre került, és kapcsolódik hozzá karbatartás esemény, akkor itt meg tudjuk nyitni azt.
  • Visszavonás: módosítások elvetése.
  • Törlés: munkalap törlése.
  • Frissítés: munkalap adatainak frissítése.
  • Megnyitás: megnyitja az objektum űrlapot, lásd: Objektum űrlap.
  • Fotók: megnyitja az esemény fotókat, lásd Esemény fotók.
  • Térkép: az objektum helyére ugrik a térképen.
  • Napló: egy új ablakban megnézhetjük, hogy a karbantartás kérés fontos adatait ki és mikor változtatta meg, és mire. Ezeket a rendszer automatikusan rögzíti, de a megjegyzést szerkeszthetjük a gombbal. Fel tudunk tölteni egy dokumentumot, vagy ha már van feltöltve, akkor letölthetjük a és gombok segítségével.
  • Mentés: módosítások elmentése.
  • Bezárás: ablak bezárása.

Fotó böngésző

A Fotó böngésző segítségével a különböző eseményekhez tartozó fotókat tudjuk végignézni, időrendben visszafele (a legújabbak legelöl). Az Esemény lista alatt lévő Fotó böngésző gombbal indítható el, először a szűrési feltételeket kell beállítani:

Hiányzó kép

  • Kötelező megadni tulajdonost, a szolgáltatót, a kezdő és a befejező dátumot.
  • Megadhatunk egy vagy több objektum típust és egy esemény típust.
  • Alapértelmezésben minden esemény fotói megjelennek, de be tudjuk kapcsolni, hogy csak az aktív eseményeket mutassa.

Kezdeti szűrési feltételek

Ha az esemény listában a keresési feltételeknél be van állítva objektum típus vagy esemény típus, akkor ezeket alapértelmezésként átveszi a fotó böngésző szűrése. Szintén innen veszi át a tulajdonos és a szolgáltató kezdeti értékét. Az objektum típusok értéke mentésre kerül a felhasználói beállítások között, és ha nincs az esemény listában kitöltve, akkor legközelebb a mentett érték lesz az alapértelmezett.

A a Mehet gomb megnyomására megjelenik a fotó böngésző:

Hiányzó kép

A fotó böngésző induláskor legfeljebb 32 fotót tölt be, de ha lefele görgetünk, akkor folyamatosan adja hozzá a régebbi fotókat, amíg található olyan, ami megfelel a beállított szűrési feltételeknek.

A fotók méretét alul a Képméret csúszkával lehet csökkenteni vagy növelni. A fotók tetején lévő sávban a feliratokra mozgatva az egeret további információ jelenik meg: az időpontnál a fotót feltöltő készülék neve, az objektum nevénél az altípus.

Egy fotóra kattintva vagy duplán kattintva megjeleníthetjük az adott fotó összes esemény adatát, lásd: Esemény fotók.